Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Koç Holding, Harranova Besicilik Faaliyetlerine Son Verdi!

Koç Holding, büyük umutlarla 2000 yılında girdiği Urfa Harranova Besicilik faaliyetlerine son verdiğini açıkladı. Koç Holding kurucusu Vehbi Koç’un vasiyeti olarak bilinen hayvancılık faaliyetlerinden piyasa koşulları ve maliyetler yüzünden çıkıldığı dile getirildi.
Koç Holding, Harranova Besicilik Faaliyetlerine Son Verdi!
Koç Holding, uzun zamandan beri ortada dolaşan söylentilerin ardından besicilik işinden çıktı. Grup, geçmiş yıl verileri ve kırmızı et sektöründeki mevcut piyasa koşullarını göz önünde bulundurarak Şanlıurfa’da büyük umutlarla kurduğu Harranova’daki besicilik faaliyetlerine son verme kararı aldığını açıkladı.

Bu işten geçmiş yıl verileri ve mevcut piyasa koşulları nedeniyle çıktığını açıklayan grup, 13 bin civarında olan mevcut hayvanların besi süresi tamamlandıktan sonra besicilik faaliyetlerini tamamen durduracak. Harranova’daki besicilik faaliyetleri, Tat Konserve’nin toplam üretimi içinde yüzde 4, toplam satışların içerisinde ise yüzde 5 paya sahipti. Şirket Harranova’da domates ziraatı ve salça üretimine ise odaklanarak devam edecek.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017