Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Kocaeli'nin İhracat Hedefi 2023'te 60 Milyar Dolar

Türkiye'nin toplam ihracatının yüzde 12'nin gerçekleştiren Kocaeli, katma değeri yüksek ürünler üreterek 2023 ihracat hedefinde bu oranı aşmayı planlıyor.
Kocaeli'nin İhracat Hedefi 2023'te 60 Milyar Dolar
Türkiye ekonomisinin bel kemiği durunda olan Kocaeli, kişi başına ödediği 21 bin 500 TL’lik vergiyle Türkiye’de ilk sırada yer alıyor. Ekonomik olarak büyümesinin de bir bedeli var. Bu bedeli en önemli kısmı kirliliği olarak karşımıza çıkıyor.

Kocaeli, uzun yıllar yaşadığı çevre ve hava kirliliği sorunundan topyekun bir mücadeleyle kurtulmaya çalışıyor. Artık bölgeye yatırım yapmak isteyenler konusunda daha seçici davranan kent, katma değeri yüksek ürünlerin üretimi ve ihracatını artırmak için bir bilişim vadisi kurmaya hazırlanıyor. Türkiye’nin toplam ihracatının yaklaşık yüzde 13, ithalatının ise yaklaşık yüzde 18’lik kısmını gerçekleştiren Kocaeli, 2012 yılı sonunda 12 milyar doları üzerinde bir ihracat gerçekleştirmiş olacak. Kocaeli Valisi Ercan Topaca, şehrin geçmiş yıllarda yakaladığı üretim ve ihracat hacminin devam etmesi durumunda, ülkemizin 2023 yılı ihracat hedefi olan 500 milyar dolarlık ihracatın, yaklaşık yüzde 12’sine tekabül eden 60 milyar dolarlık kısmının Kocaeli’nde gerçekleşebileceğini tahmin ettiklerini söylüyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017