Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Kol Germe Ameliyatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Dirsek ve koltuk altında meydana gelen sarkmaların cerrahi yöntemler ile gerilmesi işlemi olan kol germe hakkında bilinmesi gerekenleri işin uzmanı Op. Dr. Adnan Erdem'e sorduk.
Kol Germe Ameliyatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Kol germe ne demektir? Nereye yapılan işlemleri kapsamaktadır.

Kol germe dirsek ile koltuk altı arasında değişen uzunlukta, özellikle deri fazlalığı ve sarkması durumunda fazla derinin alınması işlemidir. Bu işlemle birlikte genellikle fazla yağ da alınır. İşlem sonucunda daha iyi bir deri gerginliği, kolun şekli ve diğer vücut bölgesi oranlarıyla uyumu elde edilir.

Kolda sarkma niçin oluşur?

Kilo alıp vermede yaşanan değişimler, ilerleyen yaş ve kalıtsal nedenler, özellikle üst kol bölgesinde fazla deri oluşumuna ve deri sarkmasına neden olurlar. Bu durum en çok kollar yana doğru açıkken fark edilir. Genellikle fazla yağ dokusu varlığı da değişen derecelerde sarkmaya eşlik ederi.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017