Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kol germe dirsek ile koltuk altı arasında değişen uzunlukta, özellikle deri fazlalığı ve sarkması durumunda fazla derinin alınması işlemidir. Bu işlemle birlikte genellikle fazla yağ da alınır. İşlem sonucunda daha iyi bir deri gerginliği, kolun şekli ve diğer vücut bölgesi oranlarıyla uyumu elde edilir.
Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?
Kilo alıp vermede yaşanan değişimler, ilerleyen yaş ve kalıtsal nedenler, özellikle üst kol bölgesinde fazla deri oluşumuna ve deri sarkmasına neden olurlar. Bu durum en çok kollar yana doğru açıkken fark edilir. Genellikle fazla yağ dokusu varlığı da değişen derecelerde sarkmaya eşlik eder.

Başka işlemler de yapılacaksa anestezi yöntemi olarak genellikle genel anestezi tercih edilir. Kolun iç-ön yüzü, kolun iç-arka yüzünde ya da koltuk altında olacak şekilde cerrahi kesi yeri seçilir. Bu bölgelerdeki sarkmaya neden olan fazla yağ dokusu ve deri çıkarılır. Kolun diğer bölgelerine liposuction yapılabilir. Ya da doku çıkarılan bölgeye yakın alanlarda yumuşak bir geçiş hattı sağlamak amacıyla liposuction yapılabilir. İşlemden hemen sonra daha iyi bir görüntü elde edilir. Fakat ameliyat sonrası erken dönemde ödem ve doku şişlikleri oluşur. Bu değişiklikler birkaç haftada düzelir.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017