Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Konut Kredisini En Ucuza Almanın İpuçları

Konut kredisi faiz oranları ve masraflar bankaların belirlediği bir limittir. Çok iyi bir pazarlıkla bu limiti düşürebilirsiniz. Nasıl mı? İşte ipuçları…
Konut Kredisini En Ucuza Almanın İpuçları
Bankalar konut kredisi faiz oranlarını belirlerken bazı kıstaslara ihtiyaç duyarlar. Genellikle “tabela fiyatları” olarak adlandırılan, bankaların websitelerinde görmüş olduğunuz faiz oranları ve masraflar bankaların belirlediği üst limitlerdir. Bu limitler bazı kıstaslara ve sizin pazarlığınıza göre düşürülebilir. Aşağıda bu limitleri nasıl düşürebileceğinizi adım adım anlatmaya çalıştık.

Özellikle devlet memuru iseniz ya da işyerinizde bir bankanın pos makinesini bulunduruyorsanız bu durumu kredi alırken avantaja çevirebilirsiniz. Bankalar bu durumda sizin fazla risk oluşturmayan bir durumda olduğunuzu düşünürler. Maaşınıza ya da devamlı yatan ücretlerinize ipotek koyma fikrine sahiptirler. Bu durumda mutlaka söyledikleri faiz oranlarında veya masraflarında pazarlık yapmaya girişin. Mutlaka başarılı olacaksınız.

Konut kredisi alırken faiz oranlarını dikkatle inceleyin. Birçok bankanın 84 aydaki ile 120 aydaki faiz oranları aynıdır. Bileşik faiz uygulaması yapıldığı için bu faizler toplam ödemenize direkt etki edebilir fakat burada enflasyon faktörünü de düşünmeniz gereklidir. Ödeme sürenizi uzattığınız zaman enflasyonla birlikte kara geçmeye başlayacaksınız. Bu yüzden alacağınız konut kredisinde aynı faiz oranının aylık ödeme sınırınızı yükseltebildikçe yükseltin.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017