Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Konut Kredisi Hakkında En Çok Sorulan 7 Soru!

Türkiye Bankalar Birliği verilerine göre, her ay 25 ile 30 bin kişi bankalardan konut kredisi alarak ev sahibi oluyor. Konut kredisi hakkında merak edilen konuların sadece kredi maliyeti ile ilgili olmadığını belirten Enuygun.com Bankacılık Ürünleri Direktörü Filiz Küntaş, tüketicilerin merak ettiği 7 soruyu yanıtlıyor.
Konut Kredisi Hakkında En Çok Sorulan 7 Soru!
Önce ev mi, kredi mi?

Bankaların konut kredisi başvurunuzu onaylayabilmesi için almayı düşündüğünüz evin bazı özellikleri de en az geliriniz ve ödeme performansınız kadar önem taşımaktadır. Evin bulunduğu il, ilçe, evin kaç yıllık olduğu, evin tamamlanmış ya da inşaat halinde olması, evin kat mülkiyetinin olup olmaması ve satış değeri kredi onay kararını doğrudan etkiliyor. Üstelik, banka kredi başvurunuzu değerlendirmek üzere seçtiğiniz eve ekspertiz de yaptırmak isteyeceği için, önce evinizi bulup sonra kredi başvurusu yapmanız bu sürecin daha hızlı ilerlemesini sağlayacaktır.

Evim inşaat halinde konut kredisi kullanabilir miyim?

Evet, inşaat halindeki ev için de konut kredisi kullanabilirsiniz. Ancak bankalar, inşaatın yüzde 80 oranında tamamlanmış olması şartı arar. Bu tamamlanma oranı ise bankanın yaptıracağı ekspertiz sonucunda tespit edilir.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017