Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Konut Kredisi Piyasasında Neler Oluyor?

Konut kredisi piyasasında faizlerin düşmesiyle alım gücünün arttığı görülürken ev sahibi olmak isteyenler uzun vadeli kredili tercih ediyor. Yüksek gelirli kişilerin ise konut kredisine talepleri her geçen gün artıyor.
Konut Kredisi Piyasasında Neler Oluyor?
Konut kredisindeki gelişmelere dair istatistiklerin paylaşıldığı Konut Kredisi Piyasasına Bakış Raporu’nun son sayısı yayınladı. Konutkredisi.com.tr tarafından konut kredisi kullandırım ve talep verisini analiz ederek hazırlanan raporda analiz ederek hazırlanan raporda dikkat çekici sonuçlar var.

Faizler düşüş konut fiyatlarını arttırdı

Rapordaki en çarpıcı sonuçların başında konut fiyatlarının yükselmiş olması geliyor. Buna göre, faizlerin düşmesiyle alım gücü arttı ve bu da talebi daha yüksek fiyatlı konutlara yönlendirdi. Maliyetlerin azalması ile birlikte tüketiciler uzun vadeli kredileri daha çok tercih etti. Konut kredisine konu taleplerde ortalama konut fiyatı son bir senede yüzde 11 artarak 130 bin lira seviyelerine ulaştı ve bu artış genel konut fiyatlarındaki senelik artışla paralel gerçekleşti.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017