Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Korsan Yazılıma ABD Ambargosu!

ABD Ticaret Bakanlığı, bu ülkeye ihracat yapan Türk firmalarını korsan yazılım takibine aldı.
Korsan Yazılıma ABD Ambargosu!
Korsan yazılıma karşı etkin mücadele başlatan ABD hükümeti, üretim sürecinde korsan yazılım kullanan Türk yatırımcıların ABD’deki mallarına el konabileceğini bildirdi. ABD hükümetinin, lisanssız yazılım, yazılımların lisans sözleşmelerine aykırı kullanılması, sahte donanım gibi suçlarla mücadeleyi artırması buradaki yatırımcılar için sorun oldu. ABD Başkanı Barack Obama’nın Ticari Kolluk Departmanı’nın kuruluşunu ilan eden 24 Ocak 2012 tarihli konuşmasına işaret eden ABD Ticaret Bakanlığı, “ABD’ye ihracat yapan Türk ihracatçılar da bu düzenlemelerden önemli ölçüde etkilenecek.

Türkiye’nin de ABD gibi etkili yasal düzenlemeleri alması gerektiğini belirten ABD Ticaret Bakanlığı yetkilileri, “Türkiye’de ABD’ye benzer düzenlemelerin yürürlüğe konulması, kayıpların oluşmasını engellerken, uluslararası rekabete hakim adil ticaret ilkesine uyumlu bir ortamda Türk üreticiler lehine rekabet avantajı sağlayacak, ekonomik gelişmeyi artıracak” dedi.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017