Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Kötü Yağlar Beyne Zarar Veriyor

Harvard Üniversitesi’ne bağlı Brigham and Women’s Hospital’da yapılan bir çalışmaya göre kırmızı ette bulunan zararlı yağların kadınlardaki zihinsel fonksiyonları ve hafızayı olumsuz etkilediğini ortaya koydu.
Kötü Yağlar Beyne Zarar Veriyor
Kırmızı etteki yağın sadece kalbinize zarar verdiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Harvard Üniversitesi’ne bağlı Brigham and Women’s Hospital’da yapılan bir çalışma kırmızı ette bulunan zararlı yağların kadınlardaki zihinsel fonksiyonları ve hafızayı da olumsuz etkilediğini ortaya koydu. Araştırma 65 yaş üzerindeki 6 bin kadın üzerinde gerçekleştirdi ve tereyağı ile kırmızı eti fazla tüketen kadınların testlerde daha düşük başarı gösterdikleri ortaya çıktı.

Çalışma sizin için önem taşıyorsa bundan sonra yağ alımınızı tereyağı, kırmızı et ve ambalajlı ürünler yerine zeytinyağı, avokado, kuruyemişten karşılayabilirsiniz.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017