Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Kozmetik Jinekoloji Nedir?

Bugün Google arama motoruna girip İngilizce olarak kozmetik jinekoloji (cosmetic gynecology) yazdığınızda yaklaşık 5.5 milyon sonuç gelmektedir. Yani gündemde olan ve gittikçe önemi artan bir alandır.
Kozmetik Jinekoloji Nedir?
Kozmetik jinekoloji genital bölgede, tıbbi zorunluluk olmaksızın hastanın istem ve tercihiyle yapılan cerrahi işlemlerdir. Bu işlem jinekologlar tarafından gerçekleştirilir. Bu amaçla kullanılan diğer terimler ise, vulvovajinal kozmetik ameliyatlar, vajinal kozmetik ameliyatlar ve kadında kozmetik genital cerrahidir. ABD de bazı hekimler vajina ya da labiaların (dudakların) yenileştirilmesi ameliyatları da demektedir.

Kozmetik jinekolojik cerrahi işlemler herkes için değildir. Hastaya işlem öncesi çok iyi bilgilendirme yapılması, kar ve zararların tartışılması gerekmektedir. Hastanın bilgilendirmeyi takiben kararını, hür iradesiyle kendisinin vermesi gerekmektedir. Kozmetik jinekolojik işlemler arasında yer alan vajen daraltılması operasyonları yaklaşık 1 asırdır jinekologların emniyetle ve etkin bir şekilde yaptıkları bir operasyon olup bozulmuş cinsel fonksiyonları düzeltici etkisi bilimsel çalışmalarla da kanıtlanmıştır.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017