Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Kredi Başvurusu Yapmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Uygun faizli krediyi bulmak avantajlı kredi kullanacağınız anlamına gelmez. Krediye başvurmadan önce netleştirmeniz gereken bazı noktalar var. İşte başvuru öncesi dikkat etmeniz gereken beş önemli konu…
Kredi Başvurusu Yapmadan Önce Bilinmesi Gerekenler
Yatırım amaçlı mı alıyorsunuz?

Uzun vadede konut güvenli bir yatırımdır. Bu nedenle içinde ne kadar süre yaşamayı planladığınız önemli. Önünüzdeki beş yıl için planlarınızı masaya yatırın. Kendiniz ve ailenizde olabilecek değişim ve sürprizlere hazırlıklı olun. Örneğin; evlilik, aileye yeni üye bebek, lokasyon zorunlulukları (iş yeri, okul bölgesi gibi) ve son olarak şehir değiştirme ihtimallerini değerlendirin.

Bu alımı nasıl finanse edeceksiniz?

Bankalara ön başvuru yapmak, süreci hızlandırmak açısından önemli olacaktır. Onaylanan kredi miktarını bilmek sizi son dakika sürprizlerinden koruyacaktır. Kredi sözleşmesini imzalamadan en az bir gün önce banka size “Sözleşme Öncesi Bilgi Formu” sunar. Kanunen en az bir gün inceleme hakkınız olan bu formda kredi ile ilgili tüm şartlar ve masraflar belirtilir.

Satın almayı planladığınız evin tüm detaylarına hakim misiniz?

Ev alırken en önemli konulardan biri de elbette tapu. Bankalar bu konuda özellikle titiz davranıyorlar. Krediniz onaylanmış dahi olsa, kat irtifakı veya kat mülkiyeti olmayan, hisseli ya da üzerinde ipotek bulunan konutları teminat olarak kabul edilmiyor. Almayı planladığınız evin, tapu dairesindeki araştırmasını mutlaka yapın.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017