Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Kredi Kartları Ve Ödeme Sistemlerinde En Son Trendler

Ödeme sistemleri teknolojiyle iç içe yolculuğuna devam ediyor... Yeni sistemler, kartlar, ürün ve hizmetler derken tüketici artık en hızlı ve zahmetsiz yolları tercih ediyor...
Kredi Kartları Ve Ödeme Sistemlerinde En Son Trendler
Akıllı kartlar, akıllı pos cihazları, dijital cüzdan, mobil ödemeler… Tüm bu kavramlar artık hiç de yabancımız değil. Ve yapılan çalışmalar tüketicinin hayatına yeniliklerin girişinin giderek artacağını gösteriyor. Sadece tüketici değil elbette. Kartlı ödeme sistemlerinin ekonomiye de etkisi yadsınacak gibi değil… Kayıt dışı ile mücadelede önemli bir yöntem olarak görülüyor kartlı ödeme sistemleri.

Bankalararası Kart Merkezi’nin Temmuz 2012 verilerine göre toplam kredi kartı sayısı 53 milyon 383 bin 920. Toplam banka kartı sayısı 88 milyon 437 bin 40. 2011’in aynı döneminde kredi kartı sayısı 749 milyon 508 bin 731, toplam banka kartı sayısı ise 75 milyon 771 bin 137’ydi.

Asıl teknolojideki gelişmeler ve bunun sonuçları dikkat çekiyor. Türkiye Bankalar Birliği’nin verilerine göre son 12 aylık dönemde mobil bankacılık işlem hacmi yüzde 118 artış gösterdi. Cep’ten yapılan yatırım işlemleri ise 841 milyon liralık seviyeden yüzde 188 oranında artarak 2.4 milyar liraya yükseldi.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017