Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Kristal Devi Swarovski Markası Nasıl Kuruldu?

Zengin bir üretim ve tasarım mirasının sahibi Swarovski, kristali farklı formlarda yeniden keşfediyor. Bu ışıltı saçan markayla birlikte geçmişten günümüze bir seyahate çıkıyoruz.
Kristal Devi Swarovski Markası Nasıl Kuruldu?
1895 yılında Daniel Swarovski tarafından kurulan kristal devi Swarovski o günden bu yana bir aile şirketi olma özelliğini sürdürüyor. Orta Avrupa’nın cam üretim merkezi olan Çek Cumhuriyeti’nin Bohemya bölgesinde doğan ve büyüyen Daniel Swarovski kristal taşların kesiminde ve parlatılmasında kullanılan ilk makineyi icat ederek endüstride devrim yarattı. Bu icadı sayesinde, mükemmel kesimli ve daha önce üretilen tüm kristallerden daha uzun ömürlü taşları yaratmaya başladı. Bu yeni kristal taşlar, Coco Chanel ve Christian Dior gibi moda tasarımcılarının koleksiyonlarında yer aldı. Vizyoner yaratıcı Daniel Swarovski’nin felsefesi ”Güzelliği daha güzel kılmak”, böylece moda dünyasını da etkilemeye başladı.

Swarovski, geliştirdiği farklı tekniklerle markayı sürekli ileriye götürüyor. 1956′da Chritian Dior’la el ele ”Aurora Borealis” tekniği geliştirildi. Bu teknik sayesinde, kesme kristalin parlaklığını artıran ”mucizevi” dokunuş geliştirilmiş oldu. 1993′te Dolce & Gabbana, Chanel ve Louis Vuitton’un da dahil olduğu pek çok markanın tasarımcısı tarafından kullanılmaya başlanan, ışıltılı kristallerin örülmesiyle oluşturulan ”Crystal Mesh” yaratıldı.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017