Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Krizden İlk Kim Çıktı?

Zor bir yıl geride kaldı. Toparlanma son çeyrekte resmen başladı. Bilançolar kriz öncesi seviyelerine henüz ulaşamasa da performanslardaki iyileşme bu yıl için umut veriyor.
Krizden İlk Kim Çıktı?
2008'in son çeyreğinde ekonomi yüzde 6,2 daralmış borsa şirketlerinin yılın bütünündeki performansı ciddi şekilde etkilenmişti. 2009'un krizin zirvesi olacağı bekleniyordu. Dip noktası ilk çeyrekte test edildikten sonra dördüncü çeyrekle birlikte pozitif büyümeye geri dönüldü. Ancak yıllık bazda yaşanan daralmanın etkisi şirketlerin performansları üzerinde hala hissediliyor. Bankaların krizde hızlı büyüme ivmeleri sürerken reel sektörde ise krizin yaralarının sarılmaya başladığı görülüyor. İMKB şirketlerinin yıllık bilanço rakamlarından yola çıkarak şirketlerin performanslarını analiz ettiğimiz ve sektörlerin durumuna dair sonuçlar çıkardığımız "Performans 250" araştırmamızın bu yıl dördüncüsünü gerçekleştiriyoruz.

Haberin tamamı için tıklayınız...

Ekonomik Kriz Haberleri

Dergilerde yayınlanan Ekonomik Kriz haberlerini buradan okuyabilirsiniz...
Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017