Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Küresel Yolsuzluk ve Rüşvet Korkutuyor!

Ernst & Young 12. Küresel Yolsuzluk Anketi’nden yolsuzluğun halen yaygın bir sorun olduğu sonucu çıktı. Araştırmanın bir diğer verisi de Türk katılımcılarının yüzde 16’sının iş kazanmak için rüşvet verilebileceği görüşünde olması.
Küresel Yolsuzluk ve Rüşvet Korkutuyor!
Ernst & Young’ın “Daha Fazla Büyürken: Dürüstlük için bir yer” başlıklı 2012 Küresel Yolsuzluk Anketi kapsamında 43 ülkeden ve aralarında CFO’ların, hukuk, kurumsal uyum ve iç denetim bölümü başkanlarının yer aldığı 1.700’ün üzerinde yöneticinin usulsüzlük, yolsuzluk ve rüşvet kanunlarında görüşlerine başvurulmuş. Araştırma sonuçları, Ernst & Young Güney Doğu Avrupa ve Türkiye Usulsüzlük İncelemesi ve Uyuşmazlık Danışmanlığı Bölüm Lideri Dilek Çilingir tarafından açıklandı.

Ankete göre, iş kaybetmemek veya yeni iş almak için nakit rüşvet verebileceğini belirten yöneticilerin oranı 2010’da dünyada yüzde 9, Türkiye’de yüzde 4 iken, yeni anket sonuçlarına göre, bu oran dünyada yüzde 15’e, Türkiye’de yüzde 16’ya yükselmiş.

Araştırmaya katılan yöneticilerin neredeyse yüzde 50’si rüşvet ve yolsuzluk karşıtı ilkelerini ihlal edenlerin cezalandırılmadığı görüşünde. Ülkemizde de, gerekli cezanın verildiğini belirtenlerin oranı yüzde 54’te kalıyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017