Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Kürşat Başar’ın Yeni Albümü ‘Keşke Burada Olsaydın’

Kelimeleri ustalıkla kullanan Kürşat Başar, bizi şimdi de notalarla mest ediyor. “Yazı ya da müzik, önemli olan kendimi anlatabilmek” diyen Başar’ın ‘Keşke Burada Olsaydın’ adlı albümünde birçok klasikleşmiş parçayı dinleyebileceksiniz.
Kürşat Başar’ın Yeni Albümü ‘Keşke Burada Olsaydın’
Kürşat Başar’ın 80’li yıllarda TRT için hazırladığı ‘Caz Duygusu’ adlı TV programını müzikseverler mutlaka hatırlayacaktır. Son dönemde müzikle ilişkisini daha da yoğunlaştıran Başar, yazdığı ‘Bizim Şarkımız’ müzikali ve grubuyla birlikte gerçekleştirdiği canlı performanslarıyla dikkat çekti. Şimdi de bir stüdyo albümüyle karşımızda.

Kürşat Başar, albümün ortaya çıkışını şöyle anlatıyor: “Yakından tanıyanlar, müziğin benim hayatımda ne kadar önemli olduğunu bilirler. Ama romanların, yazıların arasında müzik yıllar boyunca hep geride kaldı. İki yıl önce bir rastlantıyla sahneye çıkmam ve uzun zamandır bir kenarda duran saksafonumu yeniden çalmaya başlamam bu albümün başlangıcını oluşturuyor.”

Albümdeki eserlerin sekiz tanesi klasikleşmiş Türkçe pop şarkılarından seçildi. 90’larda “Neredesin” adlı şarkısıyla Ayşen’in seslendirdiği ve albümün de çıkış parçası olan ‘Keşke Burada Olsaydın’ Kürşat Başar ve Zeynep Talu’nun ortak çalışması. Ayrıca Erol Evgin, İlhan Şeşen, Levent Yüksel, Sezen Aksu, Yeşim Salkım, Yaşar, Zeynep Talu gibi isimler ve piyanosuyla Burçin Büke de Başar’a eşlik ediyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017