Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Kuşkonmazlar Nasıl Temizlenir?

Fransa ve İtalya’da yaygın olarak kullanılan kuşkonmaz ülkemizde özelikle Antalya ve çevresinde sıkça tüketiliyor. Baharın gelmesi ve yaz aylarının yavaşça kendini belli etmesiyle sofraları şenlendiren kuşkonmaz nasıl temizlenir biliyor musunuz?
Kuşkonmazlar Nasıl Temizlenir?
Fransa ve İtalya’da yaygın olarak kullanılan kuşkonmaz ülkemizde özelikle Antalya ve çevresinde sıkça tüketiliyor. Ülkemizde yeşil kuşkonmaz türü bulunan kuşkonmaz bitkisi özellikle Akdeniz bölgesinde yaygın şekilde kullanılıyor. Beyaz, yeşil ve mor olmak üzere üç çeşidinin bulunduğu bitkinin mor renkli olan diğer Akdeniz ülkelerinde yaygın olarak bulunuyor.

Kuşkonmazın nasıl temizlendiği ise merak konusu. Kuşkonmazı öncellikle yıkayıp temizlemek ve alt kısımlarını bir bıçak yardımıyla kesmek gerekiyor. Daha sonra sebze soyacağı yardımıyla uçtan aşağı doğru soyabilirsiniz. Kabuklarını ise kaynatıp suyunu içmek suretiyle değerlendirebilirsiniz. Oldukça yararlı bir sebze olan kuşkonmaz Akdeniz bölgesinde ışgın adıyla tanınıyor ve özellikle et yemeklerinin yanında tüketiliyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017