Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Kutuptan Kutuba Yolculuk Sona Erdi

İsveçli kaşif Johan Ernst Nilson'un yerkürenin en kuzey noktasından başlayıp en güney noktasında sona eren Zenith sponsorluğundaki 'Kutuptan Kutuba Keşif' yolculuğu sonra erdi.
Kutuptan Kutuba Yolculuk Sona Erdi
Geçtiğimiz yıl kuzey kutbunda yolculuğa başlayan Nilson, Kutup Denizi Buzlarının üstünde 200 kilometre yürüyüp, Grönland’ın doğusundaki Svalbard Archipelago’ya ulaştı. Buradan Kuzey Buz Denizi üzerinden yelkenle Kanada’ya geçip bisikletle Kuzey ve Güney Amerika üzerinden, Amazon ormanlarını da aşarak sonunda Patagonya’ya vardı. Daha sonra ise kayak ve parafoil ile Güney Kutbu’na gitti ve iki aylık bir yolculuğun başlayacağı Antarktika’ya yelkenle ulaştı. Bir yıl kadar süren bu macera yerkürenin en kuzey noktasından başlayıp en güney noktasında sona ererken, bu zorlu yolculuk sırasında etkileyici sıcaklık değişimleri de yaşandı. Antartika’da soğuk ile başa çıkmaya çalışan Nilson, sonrasında Meksika çölünde 50C°’yi aşkın sıcaklıklara maruz kaldı.

Kaşifin bu zorlu yolculuk sırasında, bileğinde ise El Primero kronografa sahip Zenith Stratos’un özel bir modeli vardı. En zorlu koşullara dayanmak üzere tasarlanan bu el yapımı kronograf, böylece yeryüzünün en sert koşullarında da test edilmiş oldu.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017