Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Lana Del Rey Kimdir?

2012’de adeta yeniden doğdu, hepimizin kalbini kazandı ve son hamlesi “Paradise" Ep’si oldu… Karşınızda yeni Amerikan sembolü Lana Del Rey…
Lana Del Rey Kimdir?
Elizabeth Woolridge Grant, nam-ı diğer Lana Del Rey, ayaklarımızın altındaki halıyı çekip hepimizi pembe aşk bulutlarına düşürdü geçtiğimiz sene. Kariyerinin büyük bir plak şirketinden yayımlanan ilk albümü “Born to Die” ile cilası bol, içi fazla ferah pop camiasının aradığı kan oldu, hem de çok basit bir numarayla; tam bir Amerikan “komşu kızı” olarak. Geçen aylarda çıkardığı “Paradise” EP’sinin açılış şarkısı olan ‘Ride’ın klibindeki haliyle hafızalara kazınmaması imkansız! Üzerinde sadece Amerikan bayrağı sarılı haliyle Lana bu milenyumun özgürlük heykeli, hatta Marilyn Monroe’dan beri popüler kültüre kazandırılmış en etkileyici Amerikan pastası.

”Paradise” kesinlikle 2012’nin başında çıkardığı “Born to Die”a kıyasla Lizzy Grant’ın hayalini kurduğu müziğe daha yakın. “Born to Die”ın da bestelerinin hemen hepsinin altında Del Rey’in imzasının olmasına rağmen işin prodüksiyon kanadında dizginler bir miktar tutulmuş hissi var.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017