Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Laptop İçin Alarm Zilleri Çalıyor

Tablet pazarı o kadar hızlı büyüyor ki yakında en şüpheci laptopçular bile bu büyüye kapılabilir. İşte oyunun kuralını değiştirecek rakamlar.
Laptop İçin Alarm Zilleri Çalıyor
Apple ve Samsung, enerjilerinin büyük kısımlarını patent savaşlarına ayırsalar da tablet segmentine büyük ivme kazandırıyorlar. Gartner’ın son rakamlarına göre Apple 2012 sonunda yüzde 61,4 Pazar payı ile 73 milyon adet tablet satacak. 2011’de Apple 40 milyon adet satış gerçekleştirmişti. Gartner Samsung’un domine ettiği Android pazarının ise 2012’de 37,9 milyon adet yüzde 31,9 Pazar payına çıkmasını öngörüyor. 2011’de tablet pazarı sadece 17,2 milyon adetti.

İvme bu kadar hızlı olunca tahminler de revize edildi. Pazar araştırma şirketi NPD 2016’da tabletlerin laptop satışlarını geçeceğini öngördü. Önümüzdeki günlerde tablet alanında yaşanacak hareketlilik de bu öngörüyü destekliyor. Microsoft’un merakla beklenen Surface tableti sonbaharda görüye çıkarıyor. Fiyatı 199 dolar olarak belirlenen tabletin piyasayı canlandırması bekleniyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017