Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Lava'dan Eskişehir'e 12 Milyon TL Yatırım!

Döküm tencere-tava sektörünün önde gelen aktörlerinden LAVA, Eskişehir'de 12 milyon lira yatırımla döküm ve emaye fabrikası kurdu.
Lava'dan Eskişehir'e 12 Milyon TL Yatırım!
Döküm tencere ve tava sektörünün önemli üreticisi, Lava Türkiye’nin modern ve ileri teknoloji sahibi döküm ve emaye fabrikasını 12 milyon TL’lik yatırımlar Eskişehir’de kurdu. 2012 yılında hedef piyasalarını genişleterek KKTC, Rusya, Güney Kore, Azerbaycan, Dubai, İran, Amerika, İtalya ve Almanya gibi birçok ülkeye ihracat yapmaya başlayan Lava, 2012 yılında 16 milyon TL ciro hedefliyor.

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde 6 bin metrekaresi kapalı olmak üzere 15 bin metrekare alan üzerinde kurulu olan tesisin, dünyada sadece birkaç firmanın sahip olduğu elektrophoretic özelliğe sahip olduğu belirtiliyor. Lava Genel Müdür Celalettin Kesikbaş, 2012 yılının ilk çeyreğinde sadece fabrikada 60 kişiye istihdam sağladıklarını belirterek, “2011 yılında yaptığımız yatırım tutarı 12 milyon TL oldu. Bunun 2.5 milyon TL’si binaya, kalanı makine, tesis ve demirbaş alımına harcandı. Nisan sonu itibariyle tencere ve tava tesisimize aylık 10 bin adet ürün imalatı gerçekleştiriyoruz. Hedefimiz, 2012’nin ikinci yarısında bu kapasiteyi iki katına çıkarmak.” diyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017