Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Lenovo Rekor Pazar Payına Ulaştı

Lenovo, 2012-2013 yılı birinci çeyrek sonuçlarına göre %15 ile bugüne kadarki en yüksek pazar payına ulaştı.
Lenovo Rekor Pazar Payına Ulaştı
Çeyrek dönem satışları 8 milyar ABD doları olan Lenovo, 141 milyon dolar net gelir ile net nakit rezervi 3,7 milyar dolar oldu. Lenovo Grup, 30 Haziran 2012 tarihinde sona eren birinci çeyrek sonuçlarını açıkladı. Lenova, yıldan yıla %35 oranında artış ile 8 milyar dolar çeyrek dönem satışı elde etti. Aynı zamanda Lenovo’nun birinci çeyrek dönem net geliri de yılda %30 artışla 141 milyon ABD dolarına ulaşarak şirketin zorlu bir pazarda karşı büyümeyi koruyabildiğini gösterdi.

Dünyanın ikinci en büyük PC üreticisi olan Lenova, %15 ile gelmiş geçmiş en yüksek çeyrek dönem Pazar payını elde etti ve bu da şirketin rakiplerine karşı önemli ölçüde kazanç elde etmesini sağladı. Genel PC sevkiyatının düştüğü bir sektörde, Lenovo’nun birinci mali çeyrek dönemdeki PC sevkiyatı, geçen yıla kıyasla %24,4 oranında arttı. Aralıksız 13 çeyrek boyunca Lenovo’nun büyümesi, PC sektörünün bütününü geride bıraktı. Ayrıca Lenova, aralıksız 11 çeyrek boyunca da başlıca dört PC üreticisinden daha hızlı büyüme kaydetti.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017