Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Levent Üzümcü ile Sosyal Medyaya Dair Söyleyişi

Twitter'ı oldukça etkin kullanan ve 250 binin üzerinde takipçiye sahip olan Levent Üzümcü bu mecrayı "kişisel bir gazete" olarak yorumluyor. Üzümcü'ye Twitter üzerinden yöneltilen sorular içersinde kendisini çok sinirlendiren bir tanesi var ki o da "Yeni projeler var mı Levent Bey?" Neden mi? Cevabı ve daha fazlası haberimizde...
Levent Üzümcü ile Sosyal Medyaya Dair Söyleyişi

Sosyal medyayla tanışmanız nasıl gerçekleşti?

Benim sosyal medya ilerine başlamam tüm sebebi Elif Dağdeviren’dir. Facebook’a da Twitter’a da beni kendisi soktu. Hesaplarımı kendisi açtı. O da sosyal medyayı etkin kullananlardan biridir. Benim oynadığım “Beyza’nın Kadınları” filminin yapımcısıydı Elif. O zamandan beri yapımcı oyuncu ilişkimiz her zaman devam etti. Kendisinin sosyal medyayla ilgili televizyon programına katıldığım gün gel sana Twitter hesabı açalım, seninle ilgili yazılanları buradan görebileceksin dedi. Twitter’a ilk girdiğimde “Bu ne ya?” derdim. İlk başlarda çok fazla girmedim. Ardından Twitter’la ilgili şunu fark ettim: Burası herkesin kendi güncesi olmaktansa bir kişisel gazete durumu aldı. Mesela sizin hakkınızda bir haber çıkıyor hemen oradan tekzip edebiliyorsunuz. Çok sayıda insan sizi takip ediyor. Ne dediğiniz merak ediyorlar. Bu benim için önemli bir şey. Çünkü ben çok fazla kameraların önünde olan biri değilim. Görüşlerimi söyleyebileceğim başka bir platform da yok. Türkiye’deki kuşatılmış basın yoluyla da sesimi duyuramıyorsun. Röportaj yapıyorum, röportajı kesiyorlar. Demeç veriyorum, demeci kesiyorlar. Bu yüzden en iyisi Twitter, çünkü orada istediğimi yazabiliyorum ve yazdıklarımın hesabı sorulacak o hesabı ben veririm.

Peki Facebook kullanıyor musunuz?

Ben daha çok Twitter’ı kullanıyorum. Facebook’a ayda bir bakıyorum mesaj var mı diye o kadar. Twitter kullanmayan bir grup arkadaşım var. Onlarla iletişim kurmak için Facebook’u kullanıyorum.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017