Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Lider Kime Denir?

Liderlik bir pozisyon değil, bir karardır. Liderlik bir ruh halidir, bir hissediştir. Sezgilerinizle bulunduğunuz ve ilerlediğiniz yolda aklınızla arkadaş olmak ancak ruhunuzu daha çok dinlemektir. O zaman korkmazsınız ve sıradanda insanlardan ayrılırısınız.
Lider Kime Denir?
Sultan Mehmet’in akıl hocası Lala, onun İstanbul’u fethetme konusundaki tutkusu ve hırsı karşısında Sultan Mehmet onun yanından ayrıldıktan sonra etrafındakilere şöyle diyor: “Bin insanın içinde hükümdarlık ya vardır ya yoktur!”

Liderlik özelliklerinin veya yeteneklerinin insanın doğasıyla var olduğunu düşünenlerdenim. Bunun adına ister eğitim deyin ister tecrübe deyin, eklenenler olduğu zaman sizin doğanızda var olanlar daha da gelişmiş olacaktır. Mükemmel insanı yetenekler, başkalarıyla sürekli ve dikkatli bir ilgiyi, insanların anlama yeteneğini ve diğerleriyle samimi bir ilgi, güven temelinde olumlu ilişkiler kurabilmeyi içerir. Çünkü başkalarına karşı davranışınız onların size karşı davranışlarını belirler. Liderin çevresindeki insanlara empati göstermesi, ilgiyle yaklaşması gerekir. Liderlik sonradan öğrenilemez.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017