Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Liderlik Nedir? Lider Kimdir?

Lider kimdir sorusuna cevap aradığınızda pek çok farklı bakış açısı ile karşılaşacaksınız. Bunların tümünü harmanlasak “bulunduğu ortamı daha iyiye taşıyan sorumluluk sahibi birey” şeklinde bir tanım sunabiliriz.
Liderlik Nedir? Lider Kimdir?
Lider, bulunduğu ortamı daha iyiye taşıyan sorumluluk sahibi bireydir. Liderlikle ilgili tüm söylemlerde liderin tüm sorumluluğu üstlenip mükemmeli yakalaması gerekliliğine değinilmektedir. Rasyonel olmak gerekirse iç ve dış çevre koşulları, bilinmezlikler ve diğer faktörler karar almayı zorlaştırırken hata yapılması riskini de beraberinde getirmektedir. Her insan gibi liderin de hata yapma olasılığı vardır fakat geleceğin liderleri hatalardan ders alıp, bunu bir deneyim zenginliğine dönüştürme yeteneğine sahip olan kişi olacaktır.

Sonuç olarak, var olandan daha iyiye ulaşmanın inovatif yollarını bulan ve bunu eyleme geçirecek dinamizme sahip olan liderler gelecekte ön plana çıkacak ve farklılaşacaktır. 2023 gibi uzun vadeli vizyonların sunulduğu günümüzde Türkiye’de liderlik daha farklı bir boyut kazanıp yepyeni bir olgu haline gelecektir. Günümüz liderlerinin kendilerini daha ileriye taşıyacakları platformlara ulaşması girişim ve farkındalık ile gerçekleşecektir.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017