Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Light Sigara Daha Fazla Zarar Veriyor

Uzmanlar akciğer kanserinden boğaz kanserine kadar farklı birçok hastalığın tetikleyicisi de olan sigaranın light versiyonlarının daha büyük zarar verdiğini iddia ediyor.
Light Sigara Daha Fazla Zarar Veriyor
Sigarayı bırakmak özellikle kadınlarda kalple ilgili hastalık riskini yarıya indiriyor. Uzmanlar akciğer kanserinden boğaz kanserine kadar farklı birçok hastalığın tetikleyicisi de olan sigaranın light versiyonlarının daha büyük zarar verdiğini iddia ediyor.

Light sigrara içen kadınlar günde bir sigara bile içiyor olsa, ani ölüm ihtimalleri artıyor. 101 bin hemşire arasında yürütülen bir araştırmaya göre, light sigara kullananlar ani bir kalp rahatsızlığından ölme ihtimallerini tam iki katına çıkarıyor. Sigarayı bırakanlar ise yıllar içinde riski yarıya indirmeyi başarıyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017