Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

lightRadio Network ile Kablosuz Şebeke Anlayışı Değişiyor

Küçük Hücre (Small Cells) teknolojisi ve spektrumun verimli kullanımı; düşük maliyetle yüksek performans ve kapasite artışı sağlıyor.
lightRadio Network ile Kablosuz Şebeke Anlayışı Değişiyor
Mobil genişbant servislere talebin artması, önceki nesil kablosuz şebekelerde kapasite sıkıntısı yaratıyor. Müşterilerinin ve iş ortaklarının beklediği Deneyim Kalitesini (Quality of ExperQoE) zenginleştirmek için baskı altında kalan operatörler, düşük maliyetli ve sürdürülebilir şebeke mimarilerine ihtiyaç duyuyor.

Mobil değer zincirinin yeni birimi haline gelen QoE; mobil kablosuz iletişimin sesten veriye kaymasıyla birlikte kullanıcıların daha çok önem verdiği bir olgu haline geliyor. Hızlı kablosuz bağlantı, geniş kapsama alanları ve kesintisiz iletişim isteyen kullanıcılar, artık gecikme ve kopmalara hoşgörü göstermiyor. Türkiye’de 3G’nin gelişiyle birlikte yükselişe geçen veri ihtiyacı, 4G LTE’nin beklendiği dönemde kullanıcılar tarafında her geçen gün yükseliyor. Kullanıcılar artık sadece kağıt üzerinde yazılı olan teorik hızlara değil, aldıkları hizmetin kalitesine de önem veriyor.

Uygulama ve içerik sağlayıcıları (ACP) için ise deneyim kalitesi (QoE) gerek TV yayınlarında, gerek etkileşimli uygulamalarda, gerekse video konferans hizmetlerinde merkezi bir rol üstleniyor. Kullanıcılara mümkün olan en iyi deneyimi sunmak isteyen uygulama ve içerik sağlayıcıları; bunu sağlamak için gerek mobil operatörlere, gerekse kendi şebekelerine başvuruyor. Mobil değer zincirini yukarı taşımak ve içerik sağlayıcılar ile ortaklıklar kurabilmek için ise operatörlerin deneyim kalitesini sağlaması gerekiyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017