Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Londra 2012 Olimpiyatları Sosyal Medyada Ne Kadar Konuşuldu?

Tick Tock Boom Digital Pr & Marketing tarafından geliştirilen eş zamanlı internet ve sosyal medya takip programı BoomSonar ile 2012 Olimpiyat Oyunları hakkında konuşulanları inceledik.
Londra 2012 Olimpiyatları Sosyal Medyada Ne Kadar Konuşuldu?
2012 Londra Olimpiyatları, sosyal medya kanallarının tüm dünyada popüler olmasından sonra yapılan ilk olimpiyat olması sebebiyle aynı zamanda birinci sosyal medya olimpiyatları olarak da adlandırılıyor. Olimpiyatların başladığı günden beri, sosyal medya kanalları üzerinde çok yoğun bir paylaşım yapılıyor.

Twitter’dan yapılan açıklamaya göre, açılış gecesinde olimpiyatlar hakkında tüm dünyada toplam 9,6 milyon tweet atıldı. Bu rakam aynı zaman 4 yıl önce Pekin Olimpiyatları boyunca toplam tweet sayısından daha fazla. Açılış gecesinden sonra “Londra Olimpiyatları” ile ilgili olarak günde ortalama 1,5 milyon tweet atıldı.

Olimpiyat oyunları daha resmi açılış yapılmadan çok daha önce internetin gündemine yerleşmişti. 27 Temmuz’daki açılış gecesi ile 3 Ağustos 2012 tarihleri arasında Londra Olimpiyatları ile ilgili olarak 2 bin 391 farklı internet sitesi üzerinde toplam 11 bin 211 haber yazıldı. En çok içerik, açılış gecesini takip eden 28 Temmuz tarihinde yazıldı. Bu tarihte 1.023 farklı internet sitesi üzerinde 1.631 farklı haber yapıldı.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017