Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

M-ticaret Nedir?

Son dönemde hızla yükselen m-ticaret, e-ticaretin mobil üzerinde yapılma şekli. M-ticaret gelişmesiyle birlikte e-ticaret pazarından çok ciddi bir yer alamaya başladı.
M-ticaret Nedir?
M-ticaret, e-ticaretin mobil üzerinde yapılma şekli. Son dönemde de bu ticaret gelişmeye başladı, e-ticaret pazarından çok ciddi bir yer alamaya başladı. M-ticaretin payı yüzde 5 seviyelerde şu anda. Dünyada da rakam böyle. Kısa bir süre içinde bu yüzde 5’lik payın yüzde 50’lere çıkması hedefleniyor.

M-ticaret büyüyor çünkü artık smart TV’lerden alışveriş dönemi başlıyor. Uçaklarda internet kullanılabiliyor. Otobüs, trenlerde bulunan TV ekranlarından internete girmek mümkün hale geliyor. Bunlar birleşince de pazarın yüzde 50’lerin üzerinde çıkması bekleniyor.

E-Ticaret Siteleri ve İşletmecileri Derneği Başkanı Ercüment Erdem, “BKM verilerine göre geçen yıl sanal pos’lar üzerinden işlem gerçekleştiren kredi kartlarının toplamı 22,8 milyar lira oldu. Bunun yüzde 5’lik kısmının mobil aygıtlar üzerinden yapıldığı bilgisi geldi bize. Gelişen versiyonlar var. Pazar büyüyecek”diyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017