Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Mangal Yapmanın Püf Noktaları

Yazla birlikte yeme içme zevki de dışarıya taşındı. Bu yüzden, özellikle hafta sonları evlerin balkonlarında, bahçelerinde, yazlıklarda ve piknik alanlarında dumanlar tütmeye başladı. Peki, mangal yaparken nelere dikkat etmeli biliyor musunuz? İşte mangal yapmanın püf noktaları…
Mangal Yapmanın Püf Noktaları
Yazla birlikte yeme içme zevki de dışarıya taşındı. Sevdiğimiz lokantaların açık hava masalarında yemek yemek, kafelerde akşamüstü keyif kahvesi içmek, günlük zevklerimize eklendi. “Yaz ve yemek” deyince, tabi ki aklımıza ilk gelen mangal ya da artık dilimize girmiş şekliyle barbekü yapmak. Bu yüzden, özellikle hafta sonları evlerin balkonlarında, bahçelerde, yazlıklarda ve piknik alanlarında dumanlar tütmeye başladı.

Mangal yapmak, pişirilen yiyeceklerin kendine has lezzetinin yanı sıra, genellikle eş dost ve akrabalarla sosyalleşilen eğlenceli bir aktivite. Aktivite çünkü normal ev düzeninin dışında bir yemek yapma şekli. Pişirilecek yiyecekler önceden hazırlanacak, mangal yakılacak, dışarıya masalar kurulacak, içecekler ayarlanacak, yiyecekler pişirilecek, fasıllar halinde servis edilecek. Bütün bunlar genellikle iş bölümüyle yapıldığından, sadece bu bile, aileler için mangal yapmayı eğlenceli ve herkesin katılabileceği bir aktiviteye dönüştürecek.

Ne tip mangal denince, aklımıza genellikle kömürlü olan gelir. Ama unutmayın, çok iyi sonuçlar veren tüplü mangallar da ülkemizde yaygınlaşıyor. Lezzet açısından hangisinin daha iyi olduğu konusunda tartışmalar bulunuyor fakat tüplü mangallar da gayet pratik ve başarılı.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017