Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Mantının Lideri Tekirdağ'dan Çıktı

Kayseri mutfağının en bilinen ürünü olan Tekirdağ'dan dünyaya ulaşıyor. Türkiye'nin en çok tüketilen mantısı olma yolunda ilerleyen Bolca Mantı yeni yatırımlarla pazara yeni ürünler sunmaya devam ediyor.
Mantının Lideri Tekirdağ'dan Çıktı
Türkiye’nin en çok satan mantısı Kayseri’de değil Tekirdağ’da üretiliyor. Bolca Mantı Kayseri’ye bin 200 kilometre uzakta Tekirdağ’da faaliyet gösteriyor. Firma, sektöre getirdiği yeni solukla Türkiye’nin en büyük perakendecisinin tek mantı tedarikçisi olarak yoluna devam ediyor. 1998 yılında 200 metrekarelik bir üretim tesisinde başlayan serüven bugün 6 bin metrekarelik kapalı alan üzerinde devam ediyor. Şirket, dondurulmuş ürünlerde de sektör devlerine özel markalı üretim yapıyor. Bolca Mantı Genel Müdür Tansel Özsoy, sektöre girdiklerinde pazarda çok fazla merdiven altı üretim olduğunu ifade ediyor. Uzun süren Ar-Ge çalışmaları neticesinde seri üretime geçen markanın yeni kozu etli mantı.

Yeni ürünün raflarda yerini aldığını aktaran Özsoy, ürünün kısa sürede tüketici tarafından tercih edilmesinin kendilerini sevindirdiğini belirtiyor. Bu yıl 10 milyon TL’lik yatırım yaparak üretim tesisini büyüten şirketin hedefi Bolca markasını dünyaya duyurmak. Bolca Mantı Genel Müdür Tansel Özsoy ile marka hedefleri üzerine konuştuk:

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017