Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Marilyn Monroe Kimdir? Marilyn Monroe Hakkında Bilinmeyeler

Yarım asır önce (Ağusto 1962) hayata veda eden ve dünyanın en seksi kadınları arasında sayılan Hollywood’un ‘Sarışın Bomba’sı Marilyn Manroe’nun bugüne kadar hiç yayınlanmamış 3 bin 780 fotoğrafı ortaya çıktı. Fotoğraflar, Polonya’nın başkenti Varşova’da bir sanat galerisinde sergileniyor.
Marilyn Monroe Kimdir? Marilyn Monroe Hakkında Bilinmeyeler
Hayata ve sevenlerine 50 yıl önce (Ağustos 1962) veda eden Marilyn Monroe’nun bugüne kadar hiç yayınlanmamış 3 bin 780 fotoğrafı ortaya çıktı. Amerikalı fotoğrafçı Milton H. Greene tarafından çekilen ve kaçakçılar zimmetine geçirmesin diye 1995’te Polonya’ya devredilen fotoğraflar, Varşova’da bir sanat galerisinde sergileniyor. 50 yıl önce bir Ağustos akşamında evinde hayata veda eden ünlü yıldızın ölümü üzerindeki sır perdesi ise hala kalkmadı.

Gerçek adı Norma Jean olan Marilyn Monroe, 1Haziran 1926’da Los Angeles, California’da doğdu. Babası Edward Mortensen, o doğmadan annesini bırakıp gitmişti. Açlık ve sefalet içinde geçen çocukluk yılları, annesi Gladys Baker’ın ağır bir sinir nöbeti geçirip hastaneye kaldırılması ile daha da karardı. Norma’nın yetimhanedeki yaşamı işte bu talihsiz olayla başladı. Sekiz yaşında cinsel tacize uğrayan Norma Jean, bir tanıdıklarının yanında kalırken zaman içinde istenmeyen misafir durumuna düştü ve 16 yaşında hayatının en zor kararını verdi. Yetimhaneye dönmeyecek ve fabirkada işçi olarak çalışan Jim Dougherty ile evlenecekti…

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017