Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Marmara’nın incisi Mudanya

Mudanya, deniz havası ve balığının tadıyla, hafta sonu gezileri için son yılların en çok tercih edilen Marmara ilçelerinden...
Marmara’nın incisi Mudanya
Mudanya, milattan önce 700’lerde İyonlu Kolonistlerden Kolofonlular tarafından kurulmuş. Tarihi ve coğrafik özelliği sebebiyle yaşayan insanların dikkat ve özenini çekmiş şirin bir sahil kentidir.

Kent yakınlarında İ.Ö.4. yüzyıldan kalma bir mezar ile Bizans katakompuna rastlanmıştır. Zeytinbağı kasabasındaki eski Bizans Kilisesi şu an camii olarak kullanılmaktadır. Mudanya Mütareke Müzesi mütarekenin imzalandığı köşkün içindedir. Mudanya Belediyesi 1869 yılında kurulmuştur.

İtalyan mühendis Piçiretu tarafından planlanan Girit Mahallesi’nde Mudanya evleri bulunur ve bu evlerin her biri eşsiz bir Mudanya manzarasına sahiptir. Görülmesi gereken tarihi miraslarımızın başında gelir.

Haberin tamamı için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017