Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Masa Başı Bitkinliğine 10 Çözüm Önerisi

Kendinizi masa başında bitkin düşmüş, klavyenin üzerine yığılmış halde mi buldunuz? RSI yüzünden nasıl yazacağınızı şaşırdınız mı? İşte size iş yerinize canlandıracak 10 ipucu!
Masa Başı Bitkinliğine 10 Çözüm Önerisi
1 Dikkatinizi Toplayın

İşinizi son teslim tarihine yetiştirmeye çalışırken veya kendinizi yazma işine fazlasıyla kaptırmışken masaüstünüzde birden fazla pencerenin açık olması olukça dikkat dağıtıcı olabilir. Aslında ekranınız ne kadar düzenliyse konsantrasyonunuz da o kadar az dağılır ve böylece zihniniz yaptınız işe odaklanır. Hiçbir eklentisi ve ek aracı olmayan Writemonkey (www.writemonkey.com), Windows için ücretsiz bir yazım uygulaması. Bu uygulama sayesinde masa başında yalnızca siz, klavyeniz ve düşünceleriniz olacak. Outlook’taki yeni e-postaları ve Facebook’taki son bildirimleri görmeyecek, yalnızca yaptığınız işe ve yazınıza odaklanacaksınız.

Doğru Sandalye

Kötü tasarlanmış bir ofis sandalyesi ve hatalı bir oturuş uyuşukluğa, kas ağrılarına ve konsantrasyon eksikliğine neden olur. Belinize destekleyecek ve boyunuza göre ayarlanabilecek uygun bir sandalye edinen. Sandalyenin kol dayanağı ayarlanabilir olmalı. Sandalyenin yanında ayakta durduğunuzda oturma yeri dizlerinizin hemen altında kalmalı ki oturduğunuzda ayaklarınız yere rahatlıkla bassın. Sırtınız dik ve kollarınız 90 derece olacak şekilde, beliniz en rahat pozisyona getirerek oturun.

Haberin devamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017