Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Masa Başı İşte Çalışanlar İçin Egzersiz Önerileri

Teknolojinin gelişimi, hareketsiz bir iş yaşantısını beraberinde getirmiştir. Özellikle günün 8 saati masa başı işte çalışanlar, bu durumdan oldukça etkilenmektedir. Bütün gün masa başında oturan çalışanlar için egzersiz önerilerini Op. Dr. Bülent Fahri Kılınçoğlu veriyor.
Masa Başı İşte Çalışanlar İçin Egzersiz Önerileri
Kas, kemik, iskelet, eklemler ile vücudumuzu ayakta tutan omurga sisteminiz gün boyunca masa başında geçirdiğiniz saatler, aldığınız kilolar, vücudunuzu yorgun düşürmeniz ve yaşadığınız stres nedeniyle ne kadar yıpranıyor? Memorial Antalya Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölümü’nden Op. Dr. Bülent Fahri Kılınçoğlu, omurga yıpranmasına bağlı oluşan kireçlenme ve tedavisi hakkında bilgi verdi.

Teknolojinin gelişimi, hareketsiz bir iş yaşantısını beraberinde getirmiştir. Özellikle günün 8 saati masa başı işte çalışanlarda bel, boyun, sırt ve bel ağrıları ortaya çıkmaktadır. Bu durum uzun süre devam ederse, hareketsizliğe bağlı olarak kaslarda, eklemlerde ve omurgada kireçlenmeler başlar. Bütün gün masa başında oturan çalışanlar daha sağlıklı olmak için bazı egzersizler yapmalıdır. Haftada üç gün yaklaşık 1 saat civarında yürüyüşler yapmalı ya da düşük aktiviteli sporlar tercih etmelidir…

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017