Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

McLaren'den Eşsiz Bir Concept

McLaren özel operasyon departmanı, adı gizli tutula bir müşteri için McLaren X-1 isimli konsept bir otomobil üretti. Konseptin altyapısını diğer modellerde kullanılan karbon mono gövde oluştururken, karoser bölümü tamamen eşsiz bir görüntü veriyor.
McLaren'den Eşsiz Bir Concept
Garajında McLaren F1, Mercedes-Benz SLR McLaren ve 12C bulunan bir müşteri, İngiliz üreticiden özel bir otomobil talebinde bulundu. Projeyi Formula 1 dünyasından tanınan ve McLaren takım sorumlusu olan Ron Dennis yürüttü. Bu özel sipariş otomobilde istenen özellikler, 12C’nin performansına sahip olması fakat karaoser bütünüyle farklı olmasıydı. Bu hedeften yola çıkan tasarım sorumluları Frank Stephenson ve Paul Mackenzie araştırmalara başladı. Adı açıklanmayan müşterinin isteği, aracın tasarım açısından hem modern hem de klasik bir zarafeti bünyesinde barındırıyor olmasıydı. İstek basit gibi görünüyor olsa bile McLaren için tam bir meydan okuma anlamına geliyordu.

Konsepte ilham veren otomobiller arasında 1961 Facel Vega, 1953 Chrysler D’Elegance Ghia, 1959 Buick Electra, 1939 Mercedes Benz 540K ve 1971 model Citroen SM bulunuyordu. X1 konseptinin geliştirilmesinde saat, kalem gibi farklı objelerden ve arkeolojiden de yaralanıldı. Tasarım çalışması esnasında ortaya çıkan bir diğer ayrıntı ise Audrey Hepburn’e ait siyah beyaz fotoğrafa yer veriliyor olmasıydı.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017