Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Mecidiyeköy Tarihi Likör Fabrikası Kültür Merkezi Olacak

İstanbul’un son dönemlerde merak edilen arazilerinden biri olan eski likör fabrikası yeni bir kimliğe kavuşuyor. 1930 yılında inşa edilen fabrika yıkılarak yerine otel, ofis ve konut yapılacak.
Mecidiyeköy Tarihi Likör Fabrikası Kültür Merkezi Olacak
Mecidiyeköy’deki eski likör fabrikası aslına uygun şekilde yenilenerek kültür ve sanat merkezine dönüşecek. Önünde büyük bir yeşil alan kamuya açık bırakılacak projenin yatırım değeri 200 milyon dolar. Projedeki binalardan biri rezidans, diğeri otel olarak kullanılacak. 2 kulede 400 konut yer alacak. Eylül’de satışa çıkması beklenen konutlar ağırlıklı olarak 1+1 ve 2+1 olarak inşa edilecek.

Projenin geliştiricisi olan İsviçre kökenli Viatrans ve Meydanbey Ortak Girişimi’nin İcra Kurulu Başkanı Haydar Özkan, projenin tamamlanması ile birlikte İstanbul’un uluslararası düzeyde bir kültür, sanat ve moda merkezine kavuşacağını belirtiyor. Özkan, toplam 30 bin metrekare alanı kentsel yaşama dahil edeceklerine dikkat çekiyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017