Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Mehmet Erdem Kimdir?

Bu yılın başında derinlerden gelen karanlık sesli biri girdi hayatımıza. Yanlış; aslında daha önce de vardı bir yerlerde. Sadece tanışmamıştık. Sessiz ve derinden ilerleyip çok satanlar listelerinin başköşesine kuruluverdi. Mehmet Erdem'den söz ediyoruz.
Mehmet Erdem Kimdir?
Mehmet Erdem 1978 doğumlu. Boğaziçi Üniversitesi’nde okurken Kardeş Türküler ekibiyle buluşmuş. Sesinde; dinlediği, çalıp söylediği şarkıların, yorumcuların izleri; pek çok dizi ve film müziğinde imzası var. Kimi “Sesi Cohen’e benzeyen çocuk” diye anlatıyor onu, kimileri “Yorumu Tom Waits’i andırıyor” diyor.

Aileden müzisyen; “Okulunu engeller” diye çok desteklemeseler de beş yaşında mandolinle başlamış “Bir şeyler çalmaya”. Ud, cümbüş, bağlama, buziki, perdesi gitar çalıyor. “Gündüzleri etrafta çok gürültü olduğu için” geceleri yaşıyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017