Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Mehmet Erdem Röportajı

Son yıllarda dizilere yaptığı müzikle ismini sıkça duyduğumuz ve sesini beğenerek dinlediğimiz Mehmet Erdem ile güzel bir çalışma yaptık. Ve röportajımızdan Mehmet Erdem'e müzikal yaşantısına dair merak ettiğimizi her şeyi sorduk...
Mehmet Erdem Röportajı
Müzik, hayatınıza siz çok küçükken girmiş. O günlerden bu güne nasıl bir yol aldınız?

Müziğe beş yaşında mandolin çalarak başladım. Sonrasında bağlama, ud, ve cümbüş çalarak devam ettim. Zaten ailemde müzisyenler vardı. Dayım halk oyunlarında öğretim görevlisiydi. Babam klarnet çalardı. İzmir Fen Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği’nde okudum. Okulda, Kardeş Türküler Grubu’nda sekiz sene faal olarak bulundum. Son 6-7 senedir de film ve dizi müzikleri yapıyorum.

Asıl mesleğinizi yapmıyorsunuz. Mühendislik yerine müzisyenliğinizi seçmenizi sağlayan sebep nedir?

Müzisyenlik benim için bir seçenek olmadı. Müzik zaten vardı ve olmaya devam etti sadece.

Dizi ve film müzikleri yapmaya nasıl başladınız ve hangi projelerde yer aldınız?

Kardeş Türküler ile “Vizontele Tuba”nın müziklerini yapmıştık. O dönem dizi film müziklerine merak saldım, sonrasında “Deli Deli Olma” film müziği ile de “Altın Portakal” aldık. Albüme adını veren “Herkes Aynı Hayatta” isimli şarkı “Sınıf” dizisi için yaptığımız bir şarkıydı. Yine albümde yer alan “Olur Ya” şarkısını da “Polis” filmi için yapmıştık. Şu an aktif olarak “Leyla ile Mecnun” dizisinin müziklerini yapıyoruz. Daha yeni çok proje var ama henüz isimlerini açıklayamıyoruz. Yakın zamanda ilgilenen herkesin haberi olacaktır.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017