Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Mehmet Turgut'tan ''Sualtında İntiharlar''

Sıra dışı fotoğraflarıyla tanıdığımız Mehmet Turgut, sualtı gerçekleştirdiği ''Sualtında İntiharlar'' çalışması ile denizi ve çevreyi kirleterek dünyanın intiharını gerçekleştirdiğimizi vurguluyor.
Mehmet Turgut'tan ''Sualtında İntiharlar''
Denizleri ve çevreleri kirleterek adeta kendi intiharımızı hazırladığımıza dikkat çekmek isteyen fotoğrafçı Mehmet Turgut’un “Sualtında İntiharlar/Underwater Suicdes” başlık sergisi Haliç kıyısında yer alan tarihi Hasköy Yün İplik Fabrikası’nda sergilendi. İnsanlığın, “bilinçsiz bir intihar”a doğru sürüklendiğini vurgulamayı amaçlamış sergide; serginin küratörlüğünü üstlenen Ayşegül Dinçkök tarafından çekilen kamera arkası fotoğrafları da sanatseverlere sunuldu.

Yavaş yavaş, hissetmeden, hissettirmeden, belki şu an acımasız ama sonu bizi öldürecek bir eylemin içinde olduğumuza dikkat çekmek için, sualtında 6 farklı intiharı fotoğraflayan Mehmet Turgut; İnsanlığın, suları kirleterek kimyasını bozarak kendisini, geleceğini zehirlediğini vurguluyor. Yaşananları “bilinçsiz bir intihar” olarak niteleyen başarılı sanatçı, “Suyu kirletmek için attığımız her adım şakağımıza doğrulttuğumuz tabancadaki mermi, boynumuza geçirdiğimiz ilmekteki düğüm, bileklerimizin üzerinde gezinen jilet.” diyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017