Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Melek Girişimciye Vergi Muafiyeti

Yeni kurulan riski yüksek şirketlere melek girişimciler tarafından aktarılan paralar, gelir vergisinden muaf tutulacak. Şayet bu şirketin projesi Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile TÜBİTAK tarafından desteklenmişse, bu şirkete konulan paranın tamamı vergiden muaf tutulacak.
Melek Girişimciye Vergi Muafiyeti
Parlak fikri olduğunu düşünen ancak parası olmayan gençlerin kuracağı şirketlere ortak olan ‘melek girişimcilere’ vergi muafiyeti sağlanacak. Melek girişimci lisansı almak için son iki yılda 200’er bin liralık gelir şartı aranacak. Ancak, finans kurumlarında en az iki yıllık yöneticilik yapanlar da melek girişimci lisansı alarak parasız gençlerin şirketlerine sermaye koyabilecek.

Yüksek riskli olduğu gerekçesiyle kurdukları şirketlere bankalardan kredi kullanamayan gençlerin sermaye ihtiyacını karşılamak amacıyla bu şirketlere para yatıran ‘melek girişimci’lere verilecek teşvikler netleşiyor. Hazine Müsteşarlığı, konuyla ilgili “Bireysel Katılım Sermayesi Yönetmeliği” taslağı hazırladı. Yönetmelik taslağına ilişkin görüşler 23 Ağustos 2012 tarihine kadar Hazine Müsteşarlığı’na iletilebilecek.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017