Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Melih Selçuk Kimdir?

Biraz zeka, biraz şans, biraz da çok istemekle ilgili bir hikaye. Adını Feriha Koydum dizisinin yetenekli oyuncusu Melih Selçuk'un, doğup büyüdüğü Mardin'den Boğaziçi Üniversitesi koridorlarına, oradan da Venedik Film Festivali'nin kırmızı halısına uzanan ilginç yolculuğu, 'imkansız hayal yoktur' der gibi.
Melih Selçuk Kimdir?
“Asla oyuncu olmayı hayal etmedim” diyor Melih Selçuk. Meğer Onun hayali sadece film seti görmekmiş. Romantik filmlerde olabilecek bir tesadüf eseri oyunculuk ona piyangodan çıkmış. Başrolünü oynadığı ilk filmi ve aynı zaman ilk oyunculuk deneyimi olan Süt filmi Venedik Film Festivali’ne aday gösterildiği güne kadar içinde bulunduğu işin ve içinde taşıdığı potansiyelin farkına varamamış. Ona göre iyi oyunculuğun sırrı, günlük hayatta etrafında olup biten her şeyi görüp, kamera karşısında oyunculuk yaptığının farkında olmak.

Melih Selçuk, az konuşup çok gözlem yapan, uyumlu, ılımlı ama iç dünyasında sağlam bir eleştiri mekanizması bulunan, sağa bakıp solu gören, çok doğal ve şeker biri. İstanbul’a tek kelimeyle aşık. Sortie’de yaptığımız fotoğraf çekiminde denize bakıp “Sadece bunun için İstanbul’da yaşanır” dedi. Yakışıklı oyuncu 19 yaşında İstanbul’a gelene kadar hiç deniz görmediğini itiraf ediyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017