Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Meme Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler Neler?

Göğüs, kadınların annelik duygusunu pekiştirir. Ama emzirme görevi dışında güzellik ve cinsel hayat üzerinde de doğrudan etkisi var. Yan tesiri de tabii ki psikolojimiz üzerine… Ama unutmayın her kusurun bir çözümü var! Meme estetiği söz konusu olduğunda konuyu çevremizle paylaşmakta biraz zorlanıyoruz sanki.
Meme Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler Neler?
Meme estetiği ile ilgili merak edilen tüm soruları Op. Dr. Ayşen Bilge Sezgin’e sorduk. Göğüs problemleri ve meme estetiği hakkında bilinmesi gerekenler…

Göğüs problemi genellikle hangi yaşta başlıyor?

Aslında estetik problemler daha gelişme çağlarında başlıyor. Ama genellikle çevre tarafından, ileride doğum yapıldığında, bebek emzirildiğinde düzelir diye inanılır. Çevrenin bu sözlerine hastalarımızın geneli inanıyor.

Hangi problemler yaşanıyor?

Özellikle gelişme bozukluğu, asimetrik gelişme bozukluğu ve şekil bozukluğuna rastlıyoruz. Bunlar kişinin psikolojik durumunu da etkiliyor. Kendine güvenini kaybetmesine neden oluyor.

Büyük göğüs mü, küçük göğüs mü daha büyük problem?

En sıklıkla memenin gelişmemesi durumuyla karşılaşıyoruz. Memenin gelişme çağında aşırı ve hızlı büyümesi de sarkmaya sebep oluyor. Bu durum kilo alıp veren ve kilolu kişilerde daha sıklıkla görülüyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017