Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Meme Kanseri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Her sekiz kadından birinin yakalanma ihtimali olduğu söyleniyor. Öyleyse, öğrenmek şart: Meme kanseri en çok kimlerde ve hangi yaş aralığında görülüyor, erken tanı nasıl mümkün olabiliyor ve meme kanseri tedavisindeki güncel yaklaşımlar neler? İşin uzmanlarına sorduk!
Meme Kanseri Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Meme kanseri hastalığını ne kadar da sık duyar olduk son yıllarda. İnsanın duyduğu anda tüylerini ürperten bu hastalık, aslında yıllardan beri kadınların hayatında. “Günümüzde meme kanserine yakalanan kadınların sayısında bir artış var gibi düşülse de, kanser istatistiklerinde 1930’lu yıllardan bu yana meme kanserinde önemli bir artış görülmüyor” diyor Amerikan Hastanesi Medikal Onkoloji Uzmanı Dr. Kerim Kaban. Böyle algılanmasının sebebi ise, bu hastalığın daha ileri yaşlarda görülüyor olması… “Biz yaşlandıkça, çevremizdekiler de yaşlanıyor ve giderek daha çok sayıda meme kanseri hastası görmeye başlıyoruz.

Meme kanseri 50 yaşın üzerinde sıklaşıyor. 20 yaşında 10 bin kadını 10 yıl izlesek, içlerinde sadece altı kadında meme kanseri ortaya çıkar. Oysa 70 yaşında bir kadını 10 yıl izlesek, 380 kadında meme kanseri görülür. Meme kanseri taramaları, işte bu nedenler 40 yaşında sonra başlıyor. Yeni yayınlanan bir çalışma, 50-70 yaş arası çekilen her 1000 mamografide 7 ila 9 hayat kurtarıldığı sonucuna varmıştır.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017