Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Meme Kanserine Karşı Düzenli Kontrol Şart!

Meme kanserinde erken teşhis çok önemli. Bu nedenle geçtiğimiz boyunca her yerde pembe kurdelelerle karşılaştık. Mesaj açıktı: 'Kontrol şart!'
Meme Kanserine Karşı Düzenli Kontrol Şart!
Tıp dünyasının kansere karşı verdiği mücadelede en önemli görevlerden biri de yaşına uygun rutin kontrollerini yaptıran ve böylece kanserin ‘Erken’ tanınmasını sağlayan bilinçli insanlara düşüyor. Bu nedenle sağlık kurumları sağlık kanser tedavisini sunmanın yanı sıra erken teşhisin önemi konusunda farkındalık yaratmaya önem veriyor. Acıbadem Sağlık Grubu da ‘Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı’ olarak tüm dünyada çeşitli etkinliklerin düzenlendiği ekim ayında, farkındalık yaratacak etkinliklere imza attı.

Acıbadem Maslak Hastanesi Direktörü Öznur Yeğen Çoban, grup bünyesinde meme kanserinin tanısından tedavisine her türlü aşamada hizmet sunmanın yanı sıra meme kanseri konusunda farkındalık yaratmaya da aynı derecede önem verdiklerini belirterek ilgili hekimlerin iş birliği ile sadece ekim ayında değil, yıl boyu çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirtiyor. Geçen yıl ekim ayında Acıbadem hastanelerinde meme kanseri tedavisi alıp sağlığına kavuşan yaklaşık 250 kişinin katıldığı bir toplantı düzenleyerek katılımcıların tecrübelerini paylaştıkları bir ortam yarattıklarını belirten Çoban, bu yılsa daha çok insana ulaşabilmek için çaba harcadıklarını söylüyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017