Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Mercedes A 180 CDI İnceleme Ve Özellikleri

Yıldızın arkasına Fransa'dan bir dizel motor mu? Burun kıvırmaya gerek yok. 1.5 litre hacme sahip motor, pazara yeni sunulan A Serisi'nde kendini ispatladı.
Mercedes A 180 CDI İnceleme Ve Özellikleri
Marşa basıldıktan sonra hafif bir homurtu başlıyor. Heyecan verici sesler ancak bu kadar zarif olabilir. A 180 CDI, Mercedes’in sahip olduğu ilk Renault motorlu araç olma özelliğine sahip. İki şirket arasında yapılan çalışma sonucunda, motor Mercedes standardına göre geliştirildi demek daha doğru bir ifade olacak. 1.5 lt hacme sahip motor Mercedes’in en az yakıt tüketen A Serisi’nde görev yapıyor. Fabrika verilerine göre manuel şanzımana sahip A Serisi’nin yakıt tüketimi sadece 3,8 lt / 100 km olarak açıklanıyor. Mercedes ürün yelpazesinde A Serisi 98 gr/km salınım değeri ile imajını daha da güçlendiriyor.

Başarılı motor sunmuş olduğu değerler ile adeta pastanın üzerindeki çilek konumunda olmasına karşın, burun kıvıranlara pek fırsat vermiyor. Neredeyse hiç gürültü çıkarmadan çalışıp, seri şekilde yüksek devirlere çıkıyor. Turbo boşluğunu adeta yok sayıp 5000d/d’de başlayan kırmızı devir bölgesine kadar esnek devirleniyor. 1,5 lt motorun yumuşak çalışma karakteri, geçiş süresi tamamlanana kadar satışa sunulan ve sadece 7 ileri otomatik şanzıman (çift kavrama) seçeneği ile kombine edilen 109 HP güce sahip 1,8 lt CDI motoru da geride bırakıyor. Küçük 1,5 lt’lik motor ise 6 ileri oranlı manuel şanzımanla birlikte sunulacak. Manuel şanzıman birbirine çok yakın vites geçişlerinden dolayı neredeyse küçük bilek hareketleriyle vites değişimlerini mümkün kılıyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017