Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Merkez Bankalarının Kararları Piyasalarda Etkili Olacak

FED'in uygulamaya koyduğu serbest para politikasının ve Avrupa Merkez Bankasının krizde olan bankaları fonlamaya devam etmesi politikasının sürdürülebilir olması orta vadede düşüş trendinde olan Euro/dolar paritesinin kısa vadeli yükselen trendinin yönünün de belirleyici olacak.
Merkez Bankalarının Kararları Piyasalarda Etkili Olacak
Forex piyasasında Ağustos ayında Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi’nin euroya gereken desteği vereceği yönündeki açıklamaların etkisi hissedildi. Kısa dönemli de olsa iyimserlik Avrupa Merkez Bankası’nın vaat ettiği likidite ve koruma tedbirleri piyasalarda alış baskısı oluşturdu ve geri çekilmeler sınırlı kaldı.

Avrupa Merkez Bankası’nın, farklı ekonomik durumdaki Euro Bölgesi ülkelerine bono alım uygulamasında farklı faiz ve fiyat uygulaması yapabileceği yönündeki haberleri yükselişlere ivme kazandırdı. Euro/Dolar paritesi Ağustos’un son haftasında 1,2507 seviyesinin üzerine taşıdı.

Eylül ayında piyasaların gündeminde ABD’de açıklanacak olan Tarım Dışı İstihdam değişimi veya Eylül’ün 12-13’ünde gerçekleşecek FED’in FOMC toplantıları var. Avrupa Merkez Bankası’nın bono alım politikasının başarılı olabilmesi liderler koordineli çalışmasına bağlı. Üretim ve talep ayağının canlanması politikaların başarısını gösterecek.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017