Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Merkez Bankası Politika Faiz Oranını Değiştirmedi

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, politika faizi yüzde 5.75'te sabit tuttu. Banka, TL munzamın döviz ve altın olarak tutulan kısmını bir miktar artırdı. Banka, önümüzdeki dönemde faiz koridorunun kademeli olarak daraltılabileceğini açıkladı.
Merkez Bankası Politika Faiz Oranını Değiştirmedi
Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 5.75’te sabit tuttu. Gecelik borçlanma ve borç verme faiz oranları da yüzde 5 ve yüzde 11.5 seviyesinde değişmeden kaldı. TL yükümlülükler için tutulması gereken zorunlu karşılıkların döviz ve altın cinsinden oranı ise artırıldı.

PPK toplantısının ardından yapılan açıklamada, enflasyonun önümüzdeki dönemde aşağı yönlü bir eğilim sergileyeceği ancak bir süre daha hedefin üzerinde seyredecek olmasının fiyatlama davranışlarına dair temkinli bir duruşu gerektirdiği belirtildi. MB, ayrıca önümüzdeki dönemde faiz koridorunun kademeli olarak daraltılabileceğini de dile getirdi.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017