Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Mesut Yar Röportajı

Pazartesiden perşembeye her gece CNN Türk’te “Burada Laf Çok” programıyla karşımıza çıkan Mesut Yar’ın 10 parmağında 10 marifet var demek az olur. Bugüne kadar gazete ve televizyonculuk adına çok şey yaptığını düşünüyorsanız, bir de yapmak istediklerini duymalısınız…
Mesut Yar Röportajı
Mesut Yar’la haftanın dört gecesi, çok konuşulan “Burada Laf Çok” televizyon programı sayesinde sık sık hasret giderdiğinizi tahmin ediyorum. Ancak öyle görünüyor ki, yıllardır hayatımızda olan Mesut Yar hakkında bildiklerimiz, buz dağının sadece görünen kısmı. Yapmak istediği, planladığı o kadar çok şey var ki, henüz kendisini tam keşfetmediğinizi bile söyleyebilirim.

Bu görüşme sayesinde Türk kahvesini çok sevdiğini fark ettiğim ünlü… neci? Televizyoncu mu, gazeteci mi? Kendisine ne demeliyim_ Sanki ne desek eksik kalıyor… Mesut Yar’a son zamanlarda nelerle ilgilendiğini sorduğumda “Bir süredir belgesel işlerine sardım” diyor. Tarihi belgesellere hem de. Eğitimi zaten tarih ve arkeoloji üzerine olduğu için galiba bu çok doğal “Tarihle akademik bir ilişkim var. Ama bunu televizyonda habercilikle yaptığım ‘talk show’la ya da diğer şov programlarında gösterme şansım yoktu. İnsanlara ‘Ben akademiye 30 senemi verdim, bu şekilde olacak’ diyemezsin. Bu nedenle dört-beş sene önce belgesele kafa yormaya karar verdim” diye açıklıyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017