Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Mete Horozoğlu Kimdir? Mete Horozoğlu Röportajı

Tanıdığımız biri değildi… Küt diye, ani başarılarla girdi hayatımıza. Vay be ne yüzbaşı dedik onun için. Nefes’teki oyunculuğuyla döktürmüştü. Sonra dizi geldi; ‘Öyle Bir Geçer Zaman ki’nin Soner’i… Bir anda Türkiye’nin en çok izlenen oyuncularından biri oldu.
Mete Horozoğlu Kimdir? Mete Horozoğlu Röportajı
Nerelisiniz?

Mete Horozoğlu: Her yere aitim ve hiçbir yere ait değilim… Babam sanayiciydi, işleri de iyi gitmiyordu, çocukluğumda o şehir, bu şehir dolaştık. Bu, insanı zenginleştiriyor. Ama aynı zamanda bir aidiyet duygusu geliştiremiyorsun. Bizimkiler Boşnak, Sarayova’dan Bursa’ya göçmüşler. Kütüğümüz Bursa ama ben Ankara’da doğdum, ilkokulu Ankara’da, ortaokulu Yalova’da, liseyi de Karamürsel’de okudum. Sonra Ankara’da yaşadım, derken Antalya, derken Eskişehir, son durak İstanbul.

Kaç kardeşsiniz?

Mete Horozoğlu: İki dünya tatlısı ablam var. Benden üç yaş büyük Selam ve yedi yaş büyük Yasemin. Beni büyüten Yasemin. Konservatuarda okumamı sağlayan da o. Konservatuvar hem çalışıp hem okunacak bir okul değildi, bütün zamanımı vermem gerekiyordu. “Sen git oku, ben çalışıp sana bakarım” dedi. Daha ne olsun! Ablalarımın ikisini de çok severim.

Öncesinde Hacettepe’de muhasebe okuyorsunuz neden?

Mete Horozoğlu: Lisede muhasebe okuduğum için, Hacettepe Muhasebe Bölümü’nü yazdım ve kazandım. Yasemin’in yayına Ankara’ya taşındım. Ama sonra kapağı Antalya’ya attım.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017